KONTAKT
PROJEKTY NIERUCHOMOŚCI DORADZTWO BUDOWA UTRZYMANIE OGŁOSZENIA
GRYFBiuro projektowe
Tworzymy projekty budowlane i opracowania techniczne
Rozumiemy potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Dbamy aby plany inwestycyjne były realizowane kompleksowo. Stosujemy solidne rozwiązania, które zapewniają funkcjonalne, wygodne i niedrogie utrzymanie obiektów budowlanych w przyszłości.
KATALOG
PROJEKTÓW
KONTAKT
Dokumentacja techniczna
Dokumentacja techniczna jest niezbędna gdy planujemy roboty budowlane związane z budową, rozbudową, nadbudową lub rozbiórką obiektów budowlanych, a także gdy zamierzamy zmienić sposób użytkowania obiektu lub przystąpić do jego remontu.
Obiekty
budowlane
Wykonujemy dokumentację projektową obiektów budowlanych, takich jak:
Rozwiązania projektowe
Kiedy decydujemy się na budowę to jedną z najważniejszych decyzji jakie musimy podjąć jest wybór projektu. Od niego będzie zależał nasz komfort życia, samopoczucie jak i późniejsze koszty utrzymania domu. Na co zwrócić uwagę?
KONSULTACJE
Umów się na darmowe konsultacje.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8-17.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych
na darmowe konsultacje do naszego biura.
Dokumentacja techniczna
Dokumentacja techniczna jest niezbędna w realizacji procesu inwestycyjnego.
Rodzaje dokumentacji technicznych, które możemy dla Państwa przygotować: Projekt budowlany Dokumentacja niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę oraz do jej realizacji. Projekt taki można zamówić u projektanta i wtedy jest to projekt indywidualny. Istnieje również możliwość wejścia w posiadanie wymarzonego projektu "gotowego" - katalogowego (opracowanie szablonowe), przez szybki zakup zazwyczaj drogą internetową.
Drugie rozwiązanie wiąże się jednak z koniecznością podjęcia trudnego wyboru. Projekty "gotowe" - katalogowe Przy wyborze "gotowego" projektu architektonicznego należy zwrócić uwagę na: Zmiany w projektach "gotowych" - katalogowych Zmieniając projekty gotowe często traci się piękno i estetykę - jaką widzimy na zdjęciach przed zmianami, co powoduje, że w późniejszym etapie jesteśmy zawiedzeni.
Każda zmiana w projekcie gotowym w zależności od skomplikowania jest płatna. Przy istotnych zmianach, cena projektu może wzrosnąć parokrotnie. Rozwiązaniem jest znalezienie projektu idealnego na nasze potrzeby. Przy wyborze, musimy wystrzegać się jeszcze jednej rzeczy. Zmiany w projekcie nie są powodowane tylko przez nasze zachcianki ale wynikają także z warunków zagospodarowania naszej działki oraz jej geometrii, warto więc dowiedzieć się wcześniej, jaką działką dysponujemy i co możemy na niej wybudować.
Bądź indywidualistą Projekty domów katalogowych są tańsze i dostępne od ręki, lecz są tylko szablonem, z którego każdy może skorzystać. Wybór projektu indywidualnego spowoduje, że dom będzie stworzony tylko dla nas. Koszt projektu indywidualnego choć na pierwszy rzut oka wydaje się większy, może być porównywalny z projektem gotowym, gdy zdecydujemy się na wprowadzenie w nim jakiś zmian.
Projekt indywidualny daje nam większą dowolność niż projekt z katalogu. W tym przypadku mamy możliwość dopasowania projektu do własnych potrzeb i wielkości działki. Kreujemy nasz budynek poprzez bryłę, ustalamy ilość i wielkości pomieszczeń, wszelkich zastosowanych materiałów czy wielkość okien. Nasz dom staje się wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Zgłoszenie Nie wszystkie budynki lub obiekty budowlane wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Prawo budowlane określa konkretnie obiekty, których budowa nie wymaga pozwolenia. Nie znaczy to jednak, że można je wybudować bez jakichkolwiek formalności. Na ogół należy złożyć właściwemu organowi dokument w formie zgłoszenia informujący o chęci wykonania konkretnych robót budowlanych, ich zakresie i sposobie wykonywania oraz terminie ich rozpoczęcia. Na przedstawienie zastrzeżeń co do zgłoszonych robót budowlanych, właściwy organ ma do 21 dni. Po tym terminie możemy przystąpić do wykonywania robót budowlanych, jeśli organ nie wniósł sprzeciwu. Inwentaryzacja budowlana Inwentaryzacja budowlana to opracowanie techniczne przedstawiające rzeczywisty stan istniejącego obiektu budowlanego. Opracowanie to w szczególności odnosi się do: usytuowania obiektu w terenie, architektury i konstrukcji oraz instalacji i urządzeń budowlanych związanych z obiektem budowlanym.
PROJEKTY
Zamów projekt domu dla siebie.
KONTAKT
KATALOG PROJEKTÓW
GRYF
Biuro projektowe
NIERUCHOMOŚCI
NA SPRZEDAŻ
»  Domy
»  Mieszkania
»  Działki
»  Garaże
»  Lokale
NA WYNAJEM
»  Oferty
KONTAKT
GRYF Biuro Projektów i Nieruchomości
Tuchola, ul. Konopnickiej 9
tel. 501 043 288

»  facebook
»  Polityka prywatności
KATALOG FIRM BUDOWLANYCH
© 2004-2018 GRYF