BIURO PROJEKTÓW I NIERUCHOMOŚCI

Biuro Nieruchomości GRYF

Jesteśmy licencjonowanym biurem nieruchomości, świadczymy profesjonalne usługi w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Z nami sprzedasz, kupisz i wynajmiesz każdą nieruchomość.

Obsługa zlecenia

Inwestujemy własne środki w działania reklamowe. Obejmujemy ochroną naszych klientów, ubezpieczeniem OC. Minimalna suma gwarancyjna ubezpieczenia OC, w odniesieniu do jednego zdarzenia oraz wszystkich zdarzeń, których skutki są objęte umową ubezpieczenia OC, wynosi równowartość w złotych 25 000 euro. Wynagrodzenie wynosi umówiony procent ceny brutto ofertowej nieruchomości lub jest ustalane kwotowo. Akty notarialne sporządzane są w dowolnie wskazanym przez strony transakcji terminie i kancelarii.

W czym możemy Państwu pomóc ?

Zakres czynności pośrednictwa oferowanych przez Biuro Nieruchomości GRYF zależy od rodzaju transakcji i jest określony w umowach. Umowy podlegają indywidualnym uzgodnieniom z każdym klientem naszego biura.

Rodaje transakcji:

 • zbycie nieruchomości
 • zakup nieruchomośći
 • najem nieruchomośći
 • dzierżawa nieruchomośći

Darmowe konsultacje

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na darmowe konsultacje do naszego biura. Umów się na konsultacje

Zlecenie zbycia

Sprzedaż nieruchomości

Uniknij błędów przy sprzedaży nieruchomości, wybierz pomoc pośrednika, który zapewni Ci fachową obsługę transakcji.

Pomoc pośrednika

 • Weryfikacja oczekiwań sprzedającego – zabierając się do sprzedaży nieruchomości chcemy uzyskać za nią jak najlepszą cenę. Znający realia rynku pośrednik może nam szczerze powiedzieć w jakich granicach kształtują się ceny nieruchomości na danym obszarze, aby klient nie był zaskoczony małym zainteresowaniem ze strony kupujących. Podchodząc do danej nieruchomości zbyt emocjonalnie ze względu na jej wartość sentymentalną zazwyczaj zawyżamy ceny, co może wydłużyć proces sprzedaży.
 • Oszacowanie wartości nieruchomości – z doświadczenia pośrednika możemy skorzystać więc poznając realną cenę, za jaką można sprzedać daną nieruchomość. Warto w takim przypadku wesprzeć swoje emocje głosem zdrowego rozsądku i praktycznej wiedzy.
 • Wyjaśnienie całego procesu sprzedaży nieruchomości – pomoc w przygotowaniu się do sprzedaży nieruchomości np. domu, mieszkania lub działki będzie nieoceniona zwłaszcza w przypadku, jeśli zabieramy się do tego po raz pierwszy i nie wiemy, jakiego rodzaju dokumenty będą interesować kupujących, jak powinniśmy im zaprezentować daną nieruchomość, jak można negocjować ceny itp.
 • Odpowiednie wystawienie nieruchomości na rynek sprzedaży – pośrednik pomoże nie tylko przygotować klientowi ogłoszenie zwracające uwagę na istotne zalety nieruchomości, ale także doskonale wie, jakie są nowoczesne kanały sprzedaży na serwisach internetowych i jak wykorzystać narzędzia marketingowe służące rozpowszechnieniu informacji o sprzedaży.
 • Odpowiednie przedstawienie nieruchomości – wiele osób przygotowując się do sprzedaży nieruchomości nie wie, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę, przygotowując ogłoszenie. Pośrednik pomoże nam także w tej kwestii, tworząc atrakcyjny i zwracający uwagę komunikat zachęcający do przyjrzenia się bliżej ofercie.
 • Negocjacje cenowe – możemy powierzyć pośrednikowi prowadzenie negocjacji cenowych, które na ogół bywają trudnym procesem dla osób niezajmujących się tym na co dzień.
 • Sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości – jeśli sprzedajemy np. mieszkanie otrzymane w spadku lub takie, co do którego stanu prawnego nie mamy pewności, warto powierzyć pośrednikowi szczegółową weryfikację. Dzięki temu unikniemy pułapek prawnych uniemożliwiających sprzedaż i uzyskanie jak najlepszej ceny oraz potencjalnych problemów w przyszłości.
 • Przygotowanie dokumentów – pośrednik może także szybciej zebrać wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do sprzedaży, jak m.in. akt nabycia nieruchomości, zaświadczenia ze spółdzielni, zaświadczenie o braku osób zameldowanych, wypis i wyrys z rejestrów gruntów itp.

Zlecenie kupna

Zakup nieruchomości

Dla osób, które zdecydują się na współpracę z pośrednikiem gwarantujemy bogatą ofertę nieruchomości, fachową i profesjonalną pomoc oraz doradztwo, a także bezpieczeństwo transakcji, a co za tym idzie pewność dokonywanego zakupu. Zapewniamy szczegółowe sprawdzenie nieruchomości pod względem prawnym i technicznym.

Pomoc pośrednika

 • Umiejętność zbadania potrzeb kupującego – chcesz kupić mieszkanie, dom lub działkę, ale do końca nie wiesz, czego szukasz, jakie są twoje potrzeby lub nie znasz rynku danego obszaru? Pośrednik znający doskonale specyfikę rynku nieruchomości zacznie współpracę od szczerej i szczegółowej rozmowy, badając potrzeby kupującego i pomagając mu często je sprecyzować.
 • Dobra znajomość rynku – znając budżet, jaki ma klient na zakup nieruchomości oraz ceny kształtujące się na rynku, pośrednik przygotowuje ofertę zindywidualizowaną oszczędzając czas i niejednokrotnie także nerwy kupujących.
 • Negocjacje cenowe – nerwy kupującego można oszczędzić także powierzając proces negocjacji ceny nieruchomości pośrednikowi. Bywa on często trudny i wyczerpujący dla obu stron ze względu na ich emocjonalne podejście. Chłodny racjonalizm pośrednika zdecydowanie lepiej posłuży w ich przeprowadzeniu.
 • Sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości – dzięki współpracy z pośrednikiem unikniemy pułapek prawnych związanych z daną nieruchomością, o których sprzedający mogą zapomnieć lub próbować je ukryć.

Zlecenie wynajmu, dzierżawy

Najem, dzierżawa nieruchomości

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, która mogłaby przynosić zysk, a nie wiesz jak się do tego zabrać, my to zrobimy za Ciebie! Ustalimy odpowiednią kwotę czynszu, poprowadzimy promocję Twojej nieruchomości oraz przedstawimy Ci projekty odpowiednich umów. Skontaktuj się z pośrednikiem!

Pomoc pośrednika - Wynajmujący

 • Odpowiednie przygotowanie ogłoszenia i jego promocja – atrakcyjne ogłoszenie oraz jego właściwa promocja w kanałach znanych pośrednikom pozwoli na szybkie przeprowadzenie procesu szukania najemcy.
 • Wybór formuły najmu – najem zwykły czy okazjonalny, wynajem indywidualny czy grupowy? Pośrednik doradzi, jak korzystnie i bezpiecznie zawrzeć umowę, dbając jednocześnie o interesy wynajmujących, jak i najemców.
 • Przygotowanie umowy zgodnej z zapisami ustawy – choć kwestia wynajmu wydaje się dość prosta, jednak w praktyce wielu właścicieli mieszkań lub domów nie zna podstawowych zapisów ustawy o ochronie praw lokatorów, co prowadzi często do poważnych konfliktów. Dobry pośrednik zwróci wynajmującemu uwagę na jej zapisy, a przede wszystkim przygotuje umowę zgodną z jej postanowieniami. Nie ma bowiem jednolitej i uniwersalnej umowy, których wzory znajdziemy w internecie. Każda umowa powinna zostać indywidualnie dostosowana do warunków lokalowych, wyposażenia i kwestii płatności, co pozwoli uniknąć pojawiających się później problemów.

Wyszukanie nieruchomości do najmu, dzierżawy

Szukasz mieszkania, domu lub lokalu usługowego? Skontaktuj się z pośrednikiem! Wynajem nieruchomości z pośrednikiem niesie szereg zalet. Chociaż pomoc biura nieruchomości wiąże się z dodatkowymi kosztami, to jednak wymierne korzyści przekonują coraz więcej osób do takiej formy współpracy. Najemca zyskuje przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo, bowiem jest chroniony przed ewentualnymi nieuczciwymi właścicielami lokalu.

Pomoc pośrednika - Najemca

 • Znajomość rynku – osoby szukające nieruchomości nie znają najbliższej okolicy potencjalnych nieruchomości. Dzięki pomocy pośrednika nie trafią do nieruchomości z okolicą niesprzyjającą preferencjom najemcy.
 • Sprawdzenie tytułu prawnego do lokalu – pośrednik nieruchomości w imieniu najemcy sprawdza wszelkie dokumenty związane z prawem własności do lokalu, aby nie narażać najemcy na niespodziewane wizyty np. części rodziny, która nie zgadza się na wynajem lokalu spadkowego.
 • Sporządzenie umowy najmu – znajomość zapisów ustawy o ochronie praw lokatorów pozwala pośrednikowi przygotować umowę wyjaśniającą i regulującą wszelkie kwestie między wynajmującym a najemcą. Dzięki temu unikniemy wątpliwości dotyczących np. kosztów naprawy urządzeń w mieszkaniu czy opłat za media. Dobra umowa najmu powinna zostać poprzedzona negocjacjami, w trakcie których zostają ustalone wszystkie najważniejsze zarówno dla wynajmującego, jak i najemcy sprawy.