Materiały budowlane

W trakcie doboru konkretnych materiałów budowlanych musisz pamiętać o ich wysokiej jakości i trwałości – ta inwestycja zawsze się zwróci.

Ściany

Beton komórkowy

Bloczki z betonu komórkowego to szeroka gama produktów przeznaczonych do wykonywania różnego rodzaju ścian zewnętrznych i wewnętrznych, konstrukcyjnych i działowych w dowolnych budynkach. Rozróżnia się je pod względem zastosowania, gęstości, profilowania, wymiarów. Najczęściej stosowane jako ściany konstrukcyjne zewnętrzne dwuwarstwowe, bloczek plus izolacja termiczna.

Silikat

Bloczki silikatowe w swoim składzie są bardzo zbliżone do betonu komórkowego. Do ich produkcji wykorzystuje się masę piaskowo-wapienną. Materiał jest poddawany obróbce prasowania, dzięki czemu wyróżnia się on wysoką wytrzymałością. Kolejnym etapem jest autoklawizacja pod wpływem pary wodnej. Producenci najczęściej dodają jeszcze specjalne środki porotwórcze. W ten sposób uzyskuje się kilkakrotnie większą objętość wcześniej przygotowanej masy. Zastosowanie wapienno piaskowych bloczków, czyli silikatów jest bardzo obszerne. Takie materiały budowlane oczywiście znajdują swoje miejsce w budownictwie mieszkaniowym, ale nie tylko. Silikaty ze względu na swoje właściwości, wykorzystywane są wykorzystywane również do budowy obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej oraz rolniczych. Bloczki silikatowe cechują się wysokim wskaźnikiem ognioodporności, a także doskonałą izolacją akustyczną.

Ceramika

Głównym składnikiem pustaków ceramicznych jest glina. Poszczególne elementy podlegają wypalaniu, czyli obróbce termicznej. W ten sposób mowa jest o ceramice tradycyjnej. Coraz częściej na rynku budowlanym, dominuje ceramika poryzowana. Jest to również ceramika budowlana, która ulega wypalaniu. Jednak do jej produkcji wykorzystuje się dodatkowo włókna drzewne lub trociny. W ten sposób podczas obróbki termicznej odpady drzewne są spalane, a w ich miejscu powstają liczne pory. To właśnie dlatego ceramika poryzowana jest o wiele lżejsza od tradycyjnej ceramiki budowlanej. Konstrukcja ulepszonej ceramiki wpływa także na poprawę współczynnika przenikania ciepła. Pustaki z ceramiki przeznaczone są do wznoszenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych, nośnych i nienośnych w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i użyteczności publicznej.

Keramzytobeton

Bloczki keramzytobetonowe charakteryzują się stosunkowo niewielką masą, a także bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła. Jest bardziej wytrzymały niż beton komórkowy i posiada lepsze parametry techniczne. Keramzytobeton jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, zapewnia wysoki stopień izolacji akustycznej, a jednocześnie jest odporny chemicznie i biologicznie. Keramzytobeton jest to rozwiązanie dedykowane w budownictwie energooszczędnym.